Kommenteeri

Mehikoorma: Viikingilaeva lahkumine ja triibuline kontsert

Asusime Piirissaarelt varakult Mehikoorma poole teele, päike oli juba kõrgel taevas, ilm oli soe ja hommikupuder maitses imehästi. Lodja taga sõitis kokku neli paati. Meie kroonik Heleen tõmmati masti, et seda ilusat vaatepilti pildistada. Seejärel said veel mitu soovijat masti tõmmatud. Lodjal sõites on laevaahvid tavaline nähtus. Siin näeb iga päev köie küljes rippuvaid lapsi, nad ronivad üles, kiiguvad ja kasutavad üldse lodja atraktsioone maksimaalselt. Aga lapsed pole siin ainsad, kes köie otsas turnida armastavad. Lodja kapten Toomas ja noormadrus Karl korraldasid väikese mõõduvõtmise, et kumb jõuab ainult käte abil end mööda vante mastitoppi tõmmata. Kapten Toomas pidi siiski seekord Karli paremust tunnistama.
Mehikoorma vastses vallasadamas, mis asub kohe kalasadama juures, ootas meid kena külaplats, mille äärde saime lodja parkida. Õige pea algasid lodjamudelite meisterdamise ja vee-elustiku õpitoad, lõputu suplemine ja saunatmine ning lodja purjeretked Peisi kõige kitsamas ja sügavamas osas (suurim sügavus 16 m!).
Rahvast oli ootamas ka kohalik giid Urmas Kalla, kelle võrukeelsel juhendamisel sai tutvuda Mehikoorma kaunimate ja põnevamate paikadega, jalutada ümber tuletorni ja piki randa. Selgus, et Mehikoorma on väga õdus rannaküla. Urmas Kalla tuli ka lodja õhtusele romantikaretkele kaasa ja esita siitkandist kogutud rahvalaule.
Vahepeal oli sadamasse jõudnud ka viikingilaev Turm, mis tuli veest välja tõmmata treileri peale, et Tallinnasse merepäevadele minna. Turma kapten Albert võttis oma džiibi, tagurdas treileriga otse vee sisse, aga kuna pind oli all mudane ja pehme, siis sai selgeks, et siin on vaja traktori abi. Treilerit uuesti välja tõmmates käisid autorattad all ringi ja kaevasid pisikese augu. Õnneks sai auto siiski treileriga välja. Kalasadamas tegutsev kohalik suurettevõte OÜ Latikas oli väga vastutulelik ja saatis meile appi traktori, mis omakorda tagurdas treileriga vette. Turma madrus Siim seilas vaikselt viikingilaeva terileri peale. Seejärel jäi traktor kinni. Albert ajas oma džiibi traktori ette ja sellest jõust esialgu piisas, et traktor natuke parema koha peale saada. Siis läks tross katki. Õnneks pärast uue trossi panemist sai ikkagi treileril olev Turm veest välja sikutatud ja viikingid alustasid sõitu Tallinna merepäevade viikingilinnakusse.
Vaikselt oli lodjakatusele ilmunud lava, triibulistes särkides madrused ja pillimehed siblisid ringi ja valmistusid kontserdiks. Publik oli tulnud kokku kaldapealsete pinkide peale, nautisid sööki-jooki ja õhtupäikest. Ansambel Kotermani kontsert oli väga lustakas, leidus ka tantsulõvisid, kes hoogsas rütmis kaasa tatsusid. Triibulistes särkides muusikud lodja katusel päikeseloojangu taustal oli ilus ja meeldejääv vaatepilt.
Loomulikult tuli pärast kontserti traditsiooniks saanud romantikasõit. Järv oli peegelsile, päikeseloojang imelilus, lambanahkade peal oli pehme ja soe, majakas plinkis ning need samad triibuliste särkidega pillimehed kostitasid meid lõbusa muusikaga.
Mehikoorma fotogaleriid näed siit!

Lisa kommentaar

Email again: