Kommenteeri

Ruslan pani Kolkja tantsima

Kallastel tervitas meid hommikul üsna tugev edelatuul. Magasime tavalisest kauem, sest kohalike kalurite väitel olevat Kolkjasse 7 km. Üle seda väidet kahjuks ei kontrollinud enne, kui alles järvel sõidusihti GPSi sisestades. Selgus, et on ikka kaks korda sama palju. Kuna Jõmmu haakis sappa ka ujuvsauna, oli meie kiirus tavalisest palju väiksem. Õnneks oli Turm kiirem ja festivali alguseks ikka Kolkjas kohal. Ühtlasi selgus, et isegi 0.5 m süvisega Turmale on festivalipaigaks plaanitud Kolkja vallasadam liiga madala sissesõiduga, eriti nii tugeva lainega. Niiet järgmised sõidud tegi Turm kalasadamast, kuhu suure lainetuse käigus saadud arvukate põhjapuudetega õnnestus sisse sõita ka Jõmmul. Küll aga pääses festivalipaika Lohusuust festivaliga liitunud parvsaun, mida saime kasutada festivalilavana.
Päev Kolkjas algas viikingilaeva sõiduga ja meremeeste mängudega. Esimeses meremehe mängus tuli lastel ilma käte abita kinni püüda nööri otsas kiikuv komm. Tublimad püüdsid kommi kenasti suhu ja said preemiaks selle ära süüa. Järmisena ootas lapsi silmad kinni laevamastide slaalom. Seejärel panime proovile jalgade osavuse ja tasakaalu. Käest kinni mängisime jalamängu, mille lõpus on kõigil jalad puseriti ja võidab see, kes viimasena suudab püsti seisma jääda.
Varsti olid tagasi esimesed reisijad viikingilaevalt ja saime alustada puust lodjamudelite meisterdamisega ja vee-elustiku uurimisega. Lisaks olid loomulikult kohal ka Peipsi Kogukonnaköögi kalaõpitoa spetsialistid ja pakkusid uusi maitseelamusi. Seekord isegi ka haugisašlõkki, mis oli maitsestaud sibula ja peterselliga.
Ilm läks taaskord päikeseliseks ja tõi rahvast festivali platsile juurde. Paljud tegid tiiru ka küla vahele ja hubasesse Peipisimaa külastuskeskusesse.
Enne kontserti algust ootas meie kolmnurkse reklaamtulba sees taaskord ahv Kaarup, kes ahvi häält tehes saabujate pilke püüdis. Ühed külastajad viskasid ahvile banaanikoore ja ahv viskas selle välja tagasi. Lastel oli põnevust kui palju..
Kontsert algas vanausuliste lastekoori RUSALIA lauludega. Seejärel nägime erinevaid tantsunumbreid uhketes kostüümides, tantsijateks samad kohalikud tüdrukud.
Kui rahva meeleolu oli juba ülev, oli Ruslani kord. Svjata Vatra astus lavale ja esialgu piirdusid nad laulu ja pillimänguga. Üsna pea aga tuli Ruslan lavalt ja pani kogu rahva tantsima. Tantsiti hoogsalt ja suure rõõmuga. Pärast tantsimist saime nautida veel paari lugu ja kuna tuul oli vaibunud, suundusime lodjale ja viikingilaevale ning õnnestus teha veel üks romantiline loojanguretk järvel.
Täna sai festivalilaevastik täiendust - Jõmmu, Turma ja Lohusalu ujuvsaunaga liitus Märjuke Nõmmelt ning üks Tartu sportlik svertjaht Vision.
Kolkja fotogaleriid näed siit!


Lisa kommentaar

Email again: