Kommenteeri

Ahvi show ja ilutulestik Mustvees

Kui Rannapungerjal hommikul silmad lahti tegime, tervitas meid üha tugevnev kagutuul. Nüüd tuli teha kiirelt, sest väljapääs järvele on siin väga kitsas ja käänuline. Olime selle küll eelmisel päeval korralikult tokkidega märgistanud ja GPSi jälje ka sisse sõitnud, aga tugeva külgtuule ja suurte lainetega on sellest vähe abi. Eriti kui kitsa laevatee tuulealusel küljel ootab põhjas rauast laevavrakk. Kaldal telkijad hüppasid kiirelt pardale ja andsimegi otsad. Õnnestuski ilma suurema põhjapuuteta järvele saada ja võtsime kursi Mustveele - ees ootamas 3 h järvesõitu.
Tuul aga hakkas vaikselt vaibuma. Festivalipäev Mustvees algas päikeseliselt ja pidulikult. Lodja sisenemisel sadamasse olid meid tervitamas Mustvee linna esindajad. Saime kingiks suitsulatika, värske karaski ja rummi. Huvi lodjasõitude ja viikingiretkede vastu oli nii suur, et muutsime sõidud lühemaks ja tihedamaks. Igal täistunnil said huvilised lodjaga sõita ja igal pooltunnil viikingilaevaga järvele minna.
Maa peal olijad said külastada laata, nautida erinevaid kontserte ja osaleda meie töötubades. Puust lodjamudelite meisterdamine oli endiselt väga populaarne töötuba, usinaid käsi jätkus kuni ööni. Mõni laps tegi omale lausa kolm lodjamudelit valmis. Nende hulgas oli ka 4-aastane Annabel, kes põhjendas oma soovi mitut lodjamudelit teha sellega, et talle lihtsalt hakkas töö meeldima. Lisaks jagas Kertu Jukkum oma fännidele autogramme, kallistusi ja ühispilte.
Enne viimast lodjasõitu üllatas rahvast ahvihääl, mis ei tulnud kusagilt mujalt kui kolmnurkse reklaamtulba seest. Reklaamtulba peal oli kirjas:
"Ahvi sõu
(Kaarup)
50 senti"
Huvilised said visata 50 senti reklaamtulba sisse ja vastutasuks võisid lausa eesti keeles ahvi käest küsimusi küsida ja vastuseid saada. Mõni huviline sai tasu eest ka redeli otsa ronida ja ahvi oma silmaga piiluda. Show-d jätkus aga kogu rahvale. Ahvile visati rätik ja see lendas sealt rahva hulka ise tagasi.
Pärast viimast lodjasõitu tuli veel lühike lisasõit, et vaadata ilutulestikku järve pealt. Rannas tehtud suur lõke paistis kaunilt ja rahvas pidutses seal ümber. Ilutulestik oli võimas, lõpus oli lodjaseltskond täpselt ilutulestiku saju all, seda vaatepilti me juba ei unusta.
Mustvee fotogaleriid näed siit!

Lisa kommentaar

Email again: