Kommenteeri

Värska: Lodibodysurf, lustakas pidu ja tulekahju

Mehikoormast startisime Värskasse varakult, sest teel pidime tegema peatuse ka Räpina sadamas, et haakida seal lodja küljest lahti parvsaun, kuna Värskas oli sama sauna varasem versioon juba ootamas. Lotja saatis päikeseline, võrdlemisi tuuletu ja palav ilm. Meil oli pardal tuub, surfilaud ja lodja enda köied, mille üks väga hea kasutusviis on lodibodysurfata. Lodibodysurf tähendab köiega koos vettehüpet, vees olles tuleb hoida köiest kinni ja siis saab veemassaaži nautides lodja järel lohiseda. Lapsed kasutasid võimalust ka surfilauaga ja kummirõngaga lodja järel sõita.
Värskas Lobotka sadamas tervitasid meid kohalikud, festivaliplats oli üles pandud. Hüppasime maha, panime vee-elustiku uurimise ja lodjamudelite meisterdamise töötoad püsti. Hommikul liitunud Mooste villakoja tiim hakkas tegema kettapaela töötuba ja Seto kuningriigi parim karmoshkamängija Toomas Valk õpetas lastele karmoskamängu. Mimi leidis piraka eluka, u 10 cm pikkuse - mingisuguse suuremat sorti ujuri vastse. Kohe varsti lisandusid ka teised põnevad elukad, keda uurida. Lisaks avasime ka veesuustamise ning purjelaua töötoad. Veesuusatamise töötoa avas Villem, kes esmakordselt veesuusatades väga hästi hakkama sai. Oli ka vägevaid kukkumisi, kuid Villemit need ei kõigutanud, ikka uuesti püsti ja edasi. Hiljem proovisid veesuusatamist ka teised, kokku sai veesuuskadele õpetatud pea kümme last. Nagu varasematelgi päevadel, saatis kõiki tegevusi pidev suplemine ja saunatamine ning otseloomulikult lodjasõidud.
Saabus kontserti aeg. Seekord olid esimesteks esinejateks kaunites kostüümides seto tantsurühm Poloda Piigad, kes hoolimata vihmast oma tantsud väärikalt esitasid. Vihma hakkas rohkem sadama, lodjameeskond oli vahepeal lodjalavale üles seatud tehnika katnud presendiga. Nüüd tuli aga ehitada lodja katusele väike varjualune, et muusikud seal esineda saaksid. Järgmiseks esinesid Eesti ja Walesi pärimusmuusika duo SILD, kes vihmast ilma just õigeks pidasid, Walesimaalgi olevat vihmane. Lodjameeskond kergitas ka publiku jaoks 13 minutiga suure telgi ja rahvas sai kolida katuse alla kontserti nautima. Nüüd oli mõnus kuiv nii esinejatel kui kuulajatel.
Kätte oli jõudnud NEDSAJA KÜLA BÄNDi kord. Nad alustasid oma esinemist sobiliku ja lustaka lauluga "Las kallab". Varsti pärast seda jäi sadu järele, ilmus imekaunis punane päikeseloojang ja lodjaesine muruplats oli täis lustakaid tantsijaid, kes hoogsas rütmis jalga keerutasid. Pärast kahte lisalugu asusime romantikaretkele lodjaga.
Pikale ja tihedale päevale järgnes magus uni, mille katkestas hommikul umbes kella seitsme ajal karjuv hääl, mis teatas: "Ärgake kõik üles, saun põleb! Kõik välja, tulge appi!" Mõne sekundiga olid aluspükste väel lodjameeskond väljas, ämbrid käes ja voolikut ühendamas. Õnneks ei põlenud saunaruum, vaid sauna ees olev alus, aga põles siiski üsna suure leegiga. Tulekahju oli tekkinud tuulega ümber kukkunud grillist ja   põrand oli leekides. Ämbritega sai üsna ruttu tuli õnneks kustutatud ja tuletõrjevoolikut seekord vaja ei läinud.
Värska fotogaleriid näed siit!


Lisa kommentaar

Email again: