Kommenteeri

Intiimne kontsert Kallastel

Pühapäeva hommikul Mustvees ärgates oli ilm päikeseline ja soe. Hüppasime vette - sadam asub Mustvee jõe suudmes ning vesi on siin tume ja karastav. Varusime kohalikult turult teemoonaks värskeid kartuleid, tomateid, kurke ja mustikaid. Tegime tiiru ka Konsumis. Täna võtsime Turma sleppi, sest viikingilaeva meeskonnal oli vaja korra Tartusse põigata. Järvele jõudes oli taevas muutunud pilviseks. Suured vihmapilved rippusid meie ees ja taga, kõrval olid äikesepilved sähvivate välkudega, kuid ise pääsesime kuivalt. Kallastele liginedes nägime valget purjemerd - Peipsi festivali raames peetakse ka purjetamisvõistlusi. Sedakorda võtsid üksteisega mõõtu Optimistidel noorpurjetajad Tartu Merikotka, Narva, Toila ja Nõuni jahtklubidest.
Regati esikolmik oli:
I koht Olari Taela - Toila Valla Spordi- ja Kultuurikeskus
II koht Leivo Luha - Toila Valla Spordi- ja Kultuurikeskus
III koht Liisa Mari Eensalu - Nõuni Purjeklubi
Parimale Optimisti klassi purjetajale anti esmakordselt välja legendaarse sisevete purjetamisentusiasti ja staashika treeneri Valdeko Säre nimeline rändkarikas.

Lodja Kallastele jõudes hakkas muidugi kohe paduvihma sadama ja regati autasustamise ajaks koguneti väikese telgi alla. Festivali pidulisi tundus olevat vähevõitu ja esimene lodjareis saigi tehtud auhinnaks vahvatele noorpurjetajatele. Kallaste sadama sissesõit on väga avar ja muretu, seda saab kasutada iga ilmaga. Asub siin ju ka hiljuti valminud Peipsi ainuke korralik laevade remondislipp.
Kallaste linn andis festivali käsutusse suure telgi ja niipea kui see üles sai pandud, loomulikult sadu lakkas ja pilved kadusid võluväel, taevas oli taaskord päike säramas.
Peipsimaa Kogukonnaköögi kalaõpitoas õpetati, kuidas puhastada haugi nii, et luid sisse ei jääks, samuti kuidas teha õlletainast paneeringut haugile ümber. Hästi maitsestatud toore haugi  - äkise - võileib viis samuti keele alla.
Imeilus suveõhtu meelitas kontserdi ajaks kohale rohkem inimesi. Õhtupäikese saatel esitas lodja katusel nii enda kui ka teiste muusikute loomingut Austraaliast tulnud Peter Pik. Tugeva aplausi saatel juhatas ta sisse ka järgmise esineja, lätlaste ühe parima noore kitarristi Reinis Jaunaise. Reinis tahtis lapsena trummariks saada, kuid ema ei lubanud, kuna trummipõrin olevat liiga vali. Ta suunas Reinise kitarri õppima. Reinis mängib kitarri täiesti omamoodi, emotsionaalselt, särav naeratus näol ja kohati on tunne, et tema käes on hoopis kannel, trummid või koguni kallim. Iga laulu järel kuulis publik kiidusõnu nii enda kui ka esinemiskoha aadressil.
Pärast välismaa huvitavaid esinejaid ronis lodja katusele meie oma Silver Sepp. Silveri hääl kõlas kaunilt päikeseloojangu ajal üle peegelsileda järve. Silver pani kaasa laulma ka publiku, luues sooja õhustiku meie kaldapealsele kontserdipaigale. Kui välismaa pillimehed nägid, millist huvitavat kola Silver lodjalaele tõstis - rattavelgesid, naelu täis taotud puutükke, torukuhja - ei raatsinud kontserdilt lahkuda, kuigi järgmine kontsert Riias ootas juba ees. Nemadki olid lõpuks Silveri omanäolisest etteastest vaimustuses.    
Kui kõik olime emotsionaalselt täis laetud, suundusime üheskoos lodjaga romantilisele sõidule. Mis võiks olla parem kui olla lodjaga tuulevaiksel järvel, istuda lambanahkadel, juua sooja teed oma sõprade ja perega, eriti veel pärast nii võrratut kontserti.
Kallaste fotogaleriid näed siit!

Lisa kommentaar

Email again: