Kommenteeri

Viimane päev Võõpsus

Kuigi festivali viimane sihtkoht, kunagine Peipsi suurimatest sadamatest Võõpsu on Räpina sadamast kiviga visata, pidime teele asuma varakult. Kui muidu algasid lodjasõidud kell 14:00, siis Võõpsus algasid kell 11:00, mis tähendas, et kogu meeskond pidi tavalisest kiiremini tegutsema. Ilm oli sombune ja tibutas vihma. Viimase päeva pidulikumaks hommikusöögiks küpsetas Heleen pannkoogid, mida sai süüa murakajäätisega. Tundub, et need ajasid ka vihmailma minema, sest kui Võõpsus maabusime, oli ilm juba ilus päikeseline.
Järgnesid tihedad lodjasõidud ja huvilisi jagus kuhjaga. Võõpsu Kalameestepäeval esines Ivo Linna ja Antti Kammiste, hiljem mitmed kohalikud ja piiri tagant tulnud tantsijad oma kirevates kostüümides etteastetega. Kohale olid tulnud mitmed huvitavate laadakaupade müüjad, kes pakkusid kaupu taruvaigušokolaadist kõrvitsaveinini välja.
Kuna Võõpsus olid kavas ainult lodjaretked, mida saabus tegema värske lodjameeskond, kes Jõmmuga mõne päeva pärast kodu poole seilama hakkab, siis pakkisime üle 10 päeva pardal olnud festivalimeeskonnaga asjad, tegime veel festivali viimase ujumise, saunatamise ja lahkusime teadmisega, et oleme veetnud kümme fantastilist päeva Peipsi vetel.
Esimeselt Peipsi Järvefestivalilt võtsime endaga koju kaasa teadmised uutest sadamatest, meeldejäävad lodjasõidud, õpitoad, viikingiretked, omanäolised kontserdid, uued paadi-tutvused, kvaliteetaja toredate inimeste seltsis ning palju kogemusi ja mõtteid, kuidas tuleval suvel II Peipsi Järvefestivali veel paremini korraldada:) Ning arusaama, et Peipsi on tõepoolest hiiglaslik ja mitmekesine, kuna 10 päeva kestel õnnestus iga päeva silata uutes vetes ning kõik päevad olid täiesti ainulaadsed ja omanäolised.
Võõpsu fotogaleriid vaata siit!

Lisa kommentaar

Email again: