Kommenteeri

Rannapungerja: Sai tehtud ajalugu...

Festivali esimesel päeval sisenesime esimest korda lodjaga Vasknarva sadamasse. Rannapungerja katsumus ootas aga ees. Teel Alajõele olid Peipsil vägevad lained ja lodi hüppas nagu konn mööda järve. Järvehaiguse lõhna oli õhus, aga õnneks läks kõik siiski hästi. Esialgu halva ilma tõttu Rannapungerjale me ei pääsenud. Maabusime juba tuttavas kohas- Alajõel. Rannapungerjale läksime autodega. Jäi vaid lootus, et õhtul läheb ilm ilusamaks ja õnnestub pääseda ka Rannapungerjale. Seal on madalikud, kust läbi pääsemine on omaette kunst.
Seekord toimus meie festival koos kohaliku Rannapungerja Tuletorni kontsertiga. Ilm oli kenasti ära klaarinud, päike paistis ja inimesed olid rõõmsad. Viikingilaev Turma saabumist saatsid mitmed imetlevad silmapaarid. Huvilised said enne kontserti järve peale sõitma minna. Kontsert algas Tõnis Mägi ja Jarek Kasari etteastega: jutt jooksis, nalja sai, kaunid meloodiad paitasid kuulajate kõrvu. Seejärel tuli väike paus ning teadustaja hääl andis teada, et suur lodi on kohe- kohe Rannapungerjale jõudmas. Rahvas suundus kalda äärde tervitama, lodjameeskond oli õnnelik, et esimest korda pääses lodi ka Rannapungerjale. Nüüd on festivali jooksul juba kaks korda ajalugu tehtud.
Seekord oli agaraid pisikesi ja suuri käsi veel rohkem, kes tahtsid endale päris oma pisikest lodjamudelit valmistada. Lisaks uurisime endiselt veeloomi. Leidsime haugipoja, pikakojalisi jõekarpe, rändkarpe, kerakarpe, ematigusid, mudatigusid, kalamaime, ühe puruvana, liidrikuvastse (peenikene kiil) ja palju põnevaid taimi. Uue õpitoana lisandus ka aerusurfi töötuba.
Kontsert jätkus Mari Jürjensi kaunite lauludega. Tõelise peo tõmbasid käima õhtu viimased esinejad: Kaire Vilgats ja Raivo Tafenau ansambel. Tantsiti hoogsalt ja rõõmuga. Lisaloost esinejad loomulikult ei pääsenud. Kontserdi lõpus oli meeleolu igati ülev ning lodi pakkus huvilistele öise romantikasõidu Peipsi järvel, kus Johannes Ahun mängis hangi ja Cathy Sommer hiiu kannelt. Huvilisi oli üsna palju, Rannapungerja tuletorni plinkimise saatel panime üheskoos ilusa punkti kaunile päevale.
Rannapungerja fotogaleriid näed siit!

Lisa kommentaar

Email again: